Vánoce s mou bláznivou maminkou

21. prosince 2017 v 21:26 | Darya |  Jen tak pro pobavení
Štědrý den se nám pomalu a nenávratně blíží, venku sněží, je zima a obchody nás přímo zahlcují neuvěřitelnými slevami, ozdobami a dárkovými sety, které nemají žádnou hodnotu, ale před rozbalením vypadají tak dobře a tak výhodně!
Asi budu ukamenována, ale mě na Vánocích vadí jedna drobnost. A to nakupování dárků. Nerada obdarovávám ty, na nichž mi záleží klišé klasikami jako voňavkami za pár stovek z drogerky nebo prvním plyšákem, kterého najdu ve hračkářství. Chci, aby dárek byl osobní. Dalo by se říct, že si užívám bádání a hledání nějakého nápadu, jeho realizaci či koupi a pak jsem na obdarování svého blízkého natěšená možná o něco víc než on sám. Jsem ráda, když někomu udělám radost.
Rozhodně nepíši toto, abych se vychválila, kolikrát jsem někomu dala první krávovinku, která vypadala aspoň trochu obstojně a to zvlášť ve chvílích, kdy na mě tlačí čas a peněženka je odlehčená. Nelíbí se mi co Vánoce znamenají pro spoustu mých vrstevníků. Dárky. Ne, promiňte ale to nemá být o dárcích.
Vánoce jsou o cukroví, které tak krásně provoní celý dům. O tom být s rodinou a dívat se spolu na pohádky, které jste určitě už viděli aspoň dvacetkrát, ale co, jsou Vánoce a je to krásné. Jsou o sněhu a sněhulácích, kteří se na nás usmívají ze zahrad. O společném zdobení stromečku, při kterém se možná pohádáte, kam která ozdoba patří, ale nakonec tam stojí a vy víte, že váš stromeček je jednoznačně ten nejlepší.
A teď k mojí "bláznivé" mamince. Píšu toto s láskou, to ona ví, ale je to pro ni v tomto období velmi výstižný termín. Vánoce jsou pro ni velice důležité. Dárky má obvykle nakoupené už v řijnu a v prosinci začíná šílenství. Týden před Vánoci se totiž věnuje "VÁNOČNÍMU ÚKLIDU".
Abyste pochopili, proč to píši velkými písmeny... Pro jakéholi normálního člověka je vánoční úklid něco úplně jiného než pro ni. Obrátí dům vzhůru nohami, vše se milionkrát vyluxuje, vytře, přebere, kompletně se vyskládají a přemyjí šuplíky, přebere se celá komora, přerovná se botník, vyskládáme a vydrheneme ledničku, vše se pak xkrát přemyje a nedej bože, abyste jí někdo v tom prošel bos! Mohlo by to taky být to poslední co uděláte.
Vánoce u nás doma prostě musí být dokonalé. Uvaříme tak tunu bramborového salátu a na Štědrý den povinně sedíme na gauči (samozřejmě bez mobilů!) a díváme se na filmy dle jejího výběru, které si dopředu vyhlídla a zakroužkovala v Minitv. Musím jí uznat, že to bývají hezké klasiky. Tři oříšky pro Popelku, Grinch, Láska nebeská, Princezna se zlatou hvězdou na čele a mnohé další.
Ano, dalo by se říci, že se krátce před svátky z mé úžasné mamky stává maniak a pedant na úklid, ale musím uznat, že ji trochu chápu. Jsou pro ni symbolické. Jsou pro ni důležité. Potřebuje, aby i kdyby jen dva dny v roce vše kolem ní bylo naprosto dokonalé a magicky krásné.
Protože, když tam spolu sedíme na tom gauči a díváme se na filmy, cítím se dobře. Jsem tam s lidmi na kterých mi záleží, s mými sestrami a maminkou a všechno je o něco lepší, protože jsou Vánoce. Stres necháváme až na příští rok. Tehdy v tom naprostém klidu vím, že právě v tuto chvíli, slyším melodii svého srdce. Tichou a utlumenou, ale šťastnou, protože jsem s rodinou, která bude vždy pevným bodem v mém životě.
A teď, když dovolíte, měla bych přestat psát a jít jí vypomoci s uklízením. Přece jen, nám zbývá ještě tolik práce...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shadow Shadow | Web | 21. prosince 2017 v 21:48 | Reagovat

Štastne svatky

2 Darya Darya | Web | 21. prosince 2017 v 23:59 | Reagovat

[1]: Děkuji, i tobě :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama