Veletrh cestovního ruchu

19. února 2018 v 20:25 | Dee |  Studentská turistika
Patnáctého února ještě s povalentýnskou depresí jsem navštívila Veletrh cestovního ruchu. Co k tomu říct? Páni. Opravdu, bylo to neskutečné. Výstava byla obrovská, já měla jen tři hodiny času a když jsem odcházela, byla jsem přesvědčená, že další dvě hodiny bych tam měla co dělat.
Na výstavě byly k vidění cestovní kanceláře, agentury ale i návštěvníci z oblasti gastronomie, předmětů nutných k provozování restaurací nebo hotelů a také zástupci různých turistických lákadel z Čech, Slovenska, Polska ale i dalekých končin jako například Palestina, nebo Amerika.
Byla jsem nadšená. Navštívili jsme stánky jako Loď pivovar, kde měli výborné občerstvení, koupila jsem si předraženou bagetu s vajíčky, která byla sice skvělá, ale při prvním kousnutí mi půl bagety vypadlo na zem (no jo, jsem holka šikovná)
a odnesla jsem si hromadu letáků a katalogů, které si hodlám doma procházet a vybrat místo, kde strávím léto. Také jsme se spolužačkou zjistily, že hledají brigádníky na léto do Invii, ochutnaly víno a točily u stánku slevomatu kolotočem štěstí na kterém jsem si vytočila krásných pět set korun, které jsem hned investovala do masáže.
Po výstavě chodila skupina lidí převlečené za pohádkové postavy, za vojaká Švejka i kapitána Jacka Sparrowa (který naše starší společníky zval na panáky rumu), hudba hrála, měli tu exempláře z Kovové zoo, mechanických zvířat, které mě opravdu zaujaly, byly velmi dobře provedeny, jen je škoda, že je tak daleko od Prahy.
Každý kraj z naší země tu měl zástupce, byli tu nejen Češi, ale i cizinci, mluvící španělsky, čínsky, anglicky i italsky. Musím říct, že ačkoli jsem byla nadšená, hudbu, barvy, jídlo a všechno ostatní jsem si moc užívala, byly tu i věci, které se mi nelíbily. U nejednoho stánku byly jejich hostesky nepříjemné a nepřítomné a propalovaly nás mrzutými pohledy, nebo nahlas komentovaly, jak je to vlastně úplně na hovno, což nás stavilo do trochu nepříjemné situace.
Také tu byly stánky jejichž přítomnost jsem moc nechápala a to prostředek na čištění brýlí a cosi s šátky.
Byly to příjemně strávené hodiny, nadýchala jsem se trochu inspirace a získala chuť do cestování, zjistila jsem spoustu zajímavostí, jako třeba kolik krás se ukrývá nejen ve světě, ale i v naší malé zemi, také jsem se dověděla jaká mám práva v letecké dopravě, co se ubytování týče a jak fungují systémy vyhledávání i vztahy mezi cestovními kancelářemi a agenturami.
Takže dle mého názoru, toto místo opravdu stojí za to a vřele doporučuji každému, aby se příští výstavy účastnil (konají se jednou do roka) určitě si to užijete a po projetí všech stánků budete mít i pocit, že jste se vydali vstříc dobrodružství.
Rozhodně teď hodlám některá z míst, o kterých jsem se dozvěděla navštívit, napsat o tom a když se vydaří, přidat i nějaké fotografie, typy a vlastní zážitky.
A co vy? Kdybyste mohli odjet kamkoli, kam byste se vydali?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama