Štěstí neexistuje

29. března 2018 v 18:45 | Dee |  Úvahy
Jistě se shodneme na tom, že kdykoli vás potká krátká chvilka štěstí, nakonec se vždy něco přihodí. Je jedno, jestli jste za vodou, nebo berete patnáct tisíc hrubého, protože nakonec, je štěstí jen jakýmsi krátkým úsekem v běžném životě. Není konstatní. Vždycky je v tom nějaké ale, něco co vás vtáhne zpět do reality, nebo do smutku.

Věci a ani lidé, nejsou tak zajímaví, nebo skvělí, jak bychom chtěli. Pokud někoho milujeme, on má nejspíš mnoho chyb, ale to i my, ačkoli si to ne vždy připouštíme. Všechno má nějaké ale. Ta práce je skvělá, ALE kéžby byla trochu lépe placená. Ta práce je skvěle placená, ALE nenaplňuje mě. Ano, lásko miluji tě, ALE něco mi chybí.

My lidé nikdy nejsme úplní. Vše má svá ale. Ať už si to připustíme nebo ne. Je jedno jak vysoký si dáte cíl, vždy bude něco víc, čeho dosáhnout, něco víc co zlepšit. Nakonec tedy všichni zemřeme na cestě za dalším cílem za dalším snem. Vždy za sebou necháme něco rozdělaného.

Tyto situace jistě znáte z běžného života. Seznámíte se například s atraktivním, milým mužem, rozumíte si a cítíte se dobře. ALE pak se ukáže, že ve chvilkách krize, kdy ho nejvíce potřebujete, se stulí do klubíčka a zaleze do kouta. Není vám oporou.

Našli jste práci o které jste snili, ALE pro její udržení musíte dělat věci, které jste si dřív ani nedovedli představit.

Napadá mě toho hromada. Třeba něco z mého života, možná vás trochu pobavím, poznala jsem kluka, který je milý, vtipný, má podobné myšlenky, je sladký a je i atraktivní má krásné modré oči, ale hádejte co? Líbí se mu modrooké blondýnky. Nu, tak jako hnědooká bruneta, u něj mám šanci leda jako kamarádka.

Je to naprd? Ano. Ale rozhodně si kvůli klukovi nebudu barvit vlasy a nasazovat čočky. Nebudu si hrát na něco, čím nejsem. Ano vše má své ale. To nás však nenutí, abychom si z věcí nebrali to dobré.

Zkusme to brát tak, že vše má své ale a my se tomu nesmíme poddat. Nesnažme se hledat to katastrofálnní ALE, které nás drží zpátky. Protože štěstí, nemůžete mít za životní cíl a dokonalé perfektum neexistuje. Protože když se budete hnát za štěstím, jako za jediným životním smyslem, budete nešťastně zjišťovat, co vše kolem vás je ALE nedokonalé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 29. března 2018 v 20:47 | Reagovat

Článek mi přijde trošku negativní. Podle mě štěstí existuje. Nemůžeme ho mít pořád, protože pak bychom si ho nevážili. Je to jako s počasím. Jsme šťastní, když vykoukne sluníčko a užíváme si toho, protože víme, že to není napořád. Já osobně si teď užívám každou chvilku, kdy se cítím aspoň trochu šťastná a v pohodě. U mě převládá depresivní myšlení a černé myšlenky jsou u mě na denním pořádku. Proto je štěstí něco, co je třeba si užívat. I blbá procházka se může proměnit ve šťastný okamžik.

S tím klukem bych to taky neviděla tak černě. Pokud se mu líbí jen modrooké blondýny, tak je prostě divný. Samozřejmě každý má svůj ideál, ale když potkám kluka, se kterým si budu rozumět, je mi jedno, že je blonďák (jsem na tmavovlasé). A nikdy nevíš. Třeba se z kamarádství časem vyklube láska :-).

2 Dee Dee | Web | 30. března 2018 v 1:17 | Reagovat

[1]: Jsem trošku negativní člověk, to uznávám. Napsala jsem prostě, co jsem cítila. A přeji ti, aby sis to štěstí držela :)) je to vzácnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama