Princezny jsou taky fajn

4. května 2018 v 11:54 | Raquš |  Úvahy
"Hledá se princ, nebo princezna pro bisexuální princeznu. Zn., Spěchá."

Přijmout mou sexualitu bylo těžké. Určitě to nebyla nejtěžší věc v mém v životě, ale nebylo to snadné. Moji přátelé gayové mi často předhazovali, že jsem oproti nim ve výhodě. Nemusím se bát posměchu, ani stereotypizací. Nikdo nepředpokládá, že budu mluvit pisklavým hlasem, nebo se kroutit jak balerína.

No, a tady si je dovolím zastavit. Není to pravda. Být bisexuálka, ačkoli je to přijímáno lépe, než být homosexuál, má své nevýhody. Za prvé velké množství neinformovaných lidí si myslí, že je to jen určitá nerozhodnost, fáze kterou si projdete a budete zas "normální". Někdo mně velmi blízký, mi zas řekl, že je to jen přehnaná zvrácenost.

Pak je tu druhá skupina lidí, ti zas přímo doufají, že vy netoužíte po ničem jiném než si s nimi a jejich partnerem/partnerkou dát trojku. Nebo se s někým líbat, případně něco víc, zatímco se ten druhý dívá. Ne, díky, nejsem kus masa, mám taky emoce a zábrany.

Pak jsou tu také časté falešné představy, nebo nepříjemné reakce lidí, na kterých vám záleží, když se to dozví. Kluci většinou řeknou hustý a holky to proklaté: "Takže se ti líbím?" Na čež když odpovím ne, přichází dotčené "A proč?"
Ano, přitahují mě ženy, ale to neznamená, že mě "rajcuje" každá moje kamarádka. Vsadím se, že kluci nespí s každou holkou, co znají a ani holky nespí s každým svým kamarádem.

Takže ať se na to podíváte jakkoli, každá orientace má dnes nějaké nevýhody. Když jsem se o toto téma víc zajímala, moc se mi líbil jeden obrázek, který jsem našla. Byl na něm muž a ten držel v rukách papír, na kterém stálo: Má dcera je krásná, inteligentní, vzdělaná, soutěživá, ambiciózní, šikovná a pracovitá žena, ale je tvůj problém jestli jediné, co si k ní přiřadíš, je to, že je lesba.

A to přesně se tu snažím říct. Jsem bisexuálka. Ale to mě nedefinuje jako osobu. Taky jsem praštěná, kreativní, mám smysl pro humor a jsem velmi tvrdohlavá. Tak proč škatulkovat?

O své bisexualitě vím asi čtyři roky a není to něco za co bych se styděla. Přesto mi přišlo příhodné o tom mluvit v rámci tohoto článku, protože tématem je princ na bílém koni. No, a co takhle princezna?

Od mala nás pohádky učí, že princeznu zachrání statečný princ. Abych se přiznala, zatím jsem žádnou lesbickou ani homosexuální Disneyovku neviděla a docela mě to mrzí. Žijeme v době, kdy by mělo být zcela samozřejmé, že naše sexualita je součástí naší osobnosti. Nenávidět někoho, protože je gay, nebo lesba je jako nenávidět někoho, protože je levák. Směšné, že?

Ideál chrabrého prince, asi všichni známe. Krásní, silní a milující hrdinové, kteří zahoří láskou a spasí svou princeznu z rukou nejhorších démonů. Ale pohádky nás také učily, že silné a krásné jsou i ženy. Například Ariel, která na začátku příběhu prince zachrání, Mulan, která se v přestrojení za muže, stává silným vojákem ale i například z těch novějších Rebelka, nebo Elza.

Ženy jsou také princezny a mohou se také zamilovat do jiných, krásných a silných, nebo něžných a křehkých bytostí stejného pohlaví. Láska je láska a v den, kdy se odvážíme to ukazovat už odmala dětem, v den kdy pochopíme, že Sněhurku může polibkem probrat žena a že se místo do Popelky mohl princ zamilovat do jednoho z rytířů, kteří byli na plese, v ten den se snad nikdo nebude muset stydět a bude moct vzít svého partnera/ku za ruku beze strachu nebo studu.

Nakonec...je jedno, kdo na tom "koni" jednou přilítne do našeho života. Hlavní je, aby nás miloval a zůstal v něm...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ther Ther | E-mail | Web | 4. května 2018 v 12:31 | Reagovat

Ach, krásně a téměř až dojemně napsané. :) Musím uznat, že u mě existovala taky taková fáze, a taky mi bylo "tlačeno" do hlavy, že je to jen fáze a že z toho nic víc nebude - no kupodivu měli vlastně všichni okolo pravdu. Skutečně z toho nic nebylo a spíše si myslím, že šlo jen o pocit, ač přiznávám, že jsem se v lázních do jedné z tamních slečen, se kterou jsme se dost bavily, kus zamilovala a měla jsem zvláštní pocity. No zřejmě se mi jen bouřily hormony či co, ač je tedy pravda, že jsem vlastně ještě neměla možnost to s žádným pohlavím vyzkoušet - zatím se nenašel ani princ a popřípadě ani princezna, která by mě tak nějak chtěla.

2 Karolína Karolína | Web | 4. května 2018 v 14:38 | Reagovat

Fajn článek :) Ale nepřijde mi, že by společnost přijímala gaye a lesby nějak špatně. Většině lidí je to vcelku fuk. Horší je to s tím názorem: " z toho vzrosteš.." Nevyrostu. Dokážu se zamilovat do chlapa stějně jako do holky a na tom věk nic nezmění.

3 Raquš Raquš | Web | 5. května 2018 v 7:49 | Reagovat

[2]: No, já vím, že většinou je to v pohodě, ale bohužel jsem viděla i dost zblízka, jak se kluci chovali k gayovi nebo naopak, jak prohlašovali holkám věci jako, lesba? Tos ještě nezkusila pořádného chlapa.. Je to docela ponižující a nepříjemné

4 realistkadneska realistkadneska | 5. května 2018 v 10:18 | Reagovat

Také si myslím, že společnost už je poměrně dost tolerantní, co se homosexuality týká. A věřím, že se dočkáš i homosexuální Disneyovky :-)

5 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 6. května 2018 v 9:27 | Reagovat

[4]: Vlastně. Ledové králosvtí 2 bude i o tom, že Elza, hlavní postava, ukáže svojí přítelkyni. Takže už se to chystá. :D Disney je v tomhle dost otevřený. V seriálu Star proti silám zla se líbají gayové, v novém seriálu Andi Mack je líbací scéna,... https://www.youtube.com/watch?v=EcvWIMIsNCs (Video o vztahu homesexulity a Disney) Jen je škoda, že ostatní společnosti dělají pravý opak. Třeba Nickelodeon neodvysílal v Evropě celou epizodu, protože se tam pět sekund objeví gayové. :/ Ale aby to bylo přesné. Tohle se děje díky Rusku.

Hustý! Ty si bisexuálka! :D

„Vsadím se, že kluci nespí s každou holkou, co znají a ani holky nespí s každým svým kamarádem." To máš dobrou myšlenku! Naprosto s tím souhlasím! :)

6 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 7. května 2018 v 9:31 | Reagovat

Princ, nebo princezna, hlavně ať tě miluje, zařazuji do výběru na TT a přeju hodně štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama